11.05.2022 17:30, Goethe Institut, Masarykovo nábřeží, Praha 1
Pouze anglicky
Krajina jako jeviště. Jak můžeme zkrášlit veřejná prostranství a přinést do měst více přírody? Jak nás může umění inspirovat k jinému myšlení? Co to znamená starat se o přírodu? Kde je hranice mezi přirozeným a umělým a jak může obojí koexistovat? Jak může náš životní styl a způsob vidění věcí v budoucnu přetvořit přírodu?
Zúčastnění umělkyně a umělci: Jana Hartmann (DE), Markus Guschelbauer (AT) Inka (SE) Leontína Berková (SK).
Markus Guschelbauer, Série "TREE WORKS", 2011-2018
Rakousko / Narozen 1974 / Žije a pracuje ve Vídni.
Markus Guschelbauer ve svých instalacích používá různé materiály k vytvoření fyzického prostoru, pomocí něhož může své motivy, v tomto případě stromy, oddělit od jejich přirozeného prostředí. Odřezávají se vrcholky stromů a jejich kořeny. Přirozené pozadí zmizí. Stromy a kmeny se stávají pouhými artefakty, jejichž dřívější přirozený stav připomínají jen stíny vnějších větví. Příroda je zde izolována a redukována na formální ztvárnění, které se podobá abstraktní malbě nebo dokonce fotomontáži.
Moderátorka: Pavlina Amalie Kvapilova – Moderátorka, konzultantka a producentka
Má za sebou 20 let zkušeností z velkých mediálních domů (Český rozhlas, Česká televizi), a to na nejrůznějších pozicích – od redaktorských přes moderátorské a editoriální až po manažerské. Byla například zpravodajkou Radiožurnálu pro EU v Bruselu, šéfkou speciálů ČT24, zástupkyní šéfredaktora ČT24 či ředitelkou divize ČT Nová média, kde se intenzivně věnovala i technologickému rozvoji. Působila aktivně i na mezinárodní scéně, zejména v rámci European Broadcasting Union a globální News Xchange. Přednášela též na Karlově universitě a Anglo-American University v Praze. V posledních 5 letech má své vlastní aktivity. Moderuje, konzultuje, jako producentka řídí tvorbu videa a dalších výstupů v rámci obsahových projektů, pracuje na strategiích pro sociální sítě či školí – klienty jsou státní úřady, instituce, velké korporace i střední a malé firmy. Velkou část svého času momentálně věnuje svému společenskému projektu Elegantní Česko.
Toto setkání je součástí výstavy "NATURE FUTURE – mladá evropská fotografie", kterou pořádá Francouzské velvyslanectví v České republice a Francouzský institut v Praze v rámci francouzského předsednictví v Radě Evropské unie ve spolupráci s jedenácti evropskými kulturními centry, členy EUNIC Praha a Veolia, v parku Kampa od 9. 5. do 28. 8. 2022.
Více informací o výstavě a umělcích najdete zde
Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at