25.03. - 26.03.2011, Praha 4, Základní školy a střední školy waldorfské, Křejpského 1501
dvojjazyčně (němčina, čeština)
Konference se koná u příležitosti 100. výročí přednáškového cyklu Rudolfa Steinera Okultní fyziologie, který se konal v Praze roku 1911 v Pařížské ulici (tehdy Mikulášské třídě), ve dvoraně obchodního spolku Merkur. Přednášek se zúčastnilo početné mezinárodní publikum.
Rakouská účast: Johannes M. Weinzirl, Lektor pracovní skupiny 8: Základy antropozofické terapie barvami
Johannes M. Weinzirl (*1983, Vídeň) studoval medicínu na Lékařské univerzitě ve Vídni. V roce 2004 navázal studiem antropozofické medicíny, v jehož rámci absolvoval několikaměsíční pobyty v Berlíně, Stuttgartu a ve Švýcarsku. V roce 2007 se Weinzirl vrátil zpět do Vídně, kde začal studovat filozofii. V roce 2008 se stal spoluzakladatelem a propagátorem iniciativy EINHERZ – Sdružení pro medicínu s láskou na Lékařské univerzitě ve Vídni, které pořádá akce k interdisciplinárním tématům. V současnosti zpracovává na bernské univerzitě svou doktorskou práci na téma Působení barevného světla na fyziologii člověka.
Rudolf Steiner (1861–1925), který byl nejdříve v odborných kruzích ceněn jako goethovský badatel, filozof, spisovatel a literární kritik, se později celosvětově proslavil jako zakladatel antropozofie, zakladatel škol, umělec a sociální reformátor. Steiner neustále zpochybňoval současné a snažil se realizovat nové – i když to bylo často v rozporu s myšlenkovými zvyklostmi té doby. Jeho životní cesta je naplněna vnitřní dynamikou a dokládá jeho jedinečnou tvůrčí sílu. Se značnou intenzitou se v dobách materialismu zasazoval za takový pohled na svět, ve kterém se spojitost člověka a vesmíru opět dostane do širokého povědomí. Dnes je Steiner považován za jednoho z nejvlivnějších a zároveň nejkontroverznějších reformátorů 20. století. Jeho inovace ovlivňují mainstream 21. století a jsou nositeli dosud nevyčerpaného potenciálu řešení koncepčních otázek budoucnosti.
KONFERENCE (24.–27. 3. 2011)
Placené praktikum v Rakouském kulturním fóru – jaro 2025
Pro studenty a mladé akademiky. Další informace naleznete zde.
Ucházejte se nejpozději do 30.11.2024.
Rakouské kulturní fórum v Praze © 2024
Jungmannovo nám. 18, CZ - 110 00 Praha 1, prag-kf@bmeia.gv.at